
- 2020.06.28
Weboldal készítés pár perc alatt: Wordpress telepítés
Ebben a cikkben megmutatom, hogyan lehet neked is pár perc alatt saját weboldalad.A WordPress egy remek szoftver arra, hogy gyorsan készíthess egyszerű weboldalt, felülete felhasználóbarát, egyszerű használni és rengeteg fizetős, illetve ingyenes sablon és bővítmény érhető el hozzá, amivel testre szabhatjuk. Megvannak a korlátai, tudni kell, hogy mire lehet használni és mire nem, de indulásnak tökéletes. Feltételezem, hogy a cikk olvasója rendelkezik egy tárhellyel vagy VPS-sel, amire fel lehet telepíteni a szoftvert, illetve ha nincs ilyen akkor saját gépen is ki lehet próbálni, ehhez viszont szükséges telepíteni a megfelelő környezetet. Ide kattintva megtalálod, a XAMPP telepítését és használatát, az otthoni futtatáshoz.
Legelső lépés, hogy letöltjük a WordPress legújabb verzióját innen.
Ezután kicsomagoljuk a feltöltött tömörített fájlt, majd a wordpress mappa tartalmát felmásoljuk a megfelelő mappába.
Mielőtt megnyitnánk a telepítőt, kelleni fog egy adatbázis, ahol az adatokat tároljuk. Adatbázist létrehozni legegyszerűbben a phpMyAdmin nevű kis programmal lehet, kattintsunk az Új linkre, majd adjuk meg az adatbázis nevét, karakterkódolás pedig utf8_hungarian_ci legyen.
A telepítőt úgy tudjuk elindítani, hogy beütjük a böngésző címsorába azt az elérést, ahova felmásoltuk a WordPress-t. Nálam ez a http://127.0.0.1/wp/ címen érhető el.
Kezdődhet a telepítés.
Meg kell adnunk az előzőleg létrehozott adatbázisnak az elérései adatait, mint az adatbázis neve, felhasználónév, jelszó, kiszolgáló és egy tábla előtagot.
Ha minden rendben van és a telepítő képes csatlakozni az adatbázishoz, akkor futtasuk.
Pár adatot még meg kell adnunk, kell a honlap neve, egy felhasználónév és jelszó a wordpress fiókunkhoz (ezzel tudunk majd belépni az adminisztrációs felületre) és egy email cím. A keresőmotor láthatóságot nem javasolt bepipálni, hiszen ekkor a keresőkben fog megjelenni weboldalunk.
Amennyiben mindent jól csináltunk ez az üzenet jelenik meg, kész is a weboldalunk. Ennyi lenne a WordPress telepítése, következő cikkünkben megnézzük az adminisztrációs felületet, beállításokat, majd így haladunk tovább.